Bez záznamu!


Anketa

1. Pochází člověk z opice?

»Ano (41%)
41%

»Ne (35%)
35%

»Nevím (24%)
24%

Celkově hlasovalo: 7162

Facebook
Bůh před soudem
Otazníky života
Spojeni srdci
Magazin Za Obzorem
Zaobzorem kornelius novak

Tisková zpráva: OSTRAVA se v létě DOTKNE NEBE

«Zpět

Tisková zpráva: OSTRAVA se v létě DOTKNE NEBE

O zdraví trochu jinak
O zdraví je třeba se starat zvláště ve chvílích, kdy s ním nemáme žádný problém. Nejen o prevenci, ale také o zdravém životním stylu v dětství i dospělosti se dozvíte více během Dnů zdraví, které se uskuteční během léta v Ostravě hned na několika místech (Nová Karolina Park, DK Akord, Komenského sady, Radvanice, Poruba, HD Hlubina). K dispozici budou odborníci a dobrovolníci, kteří vám bezplatně změří krevní tlak, tělesný, podkožní i viscerální tuk, kosterní svalovinu, BMI, hmotnost i výšku. Zároveň bude možné si otestovat svůj životní styl nebo vyzkoušet masáž. Odborníci budou zároveň poskytovat i individuální poradenství. Přesné termíny jsou zveřejněny na www.dotknisenebe.eu

Víra a náboženství součástí civilního života?
O tom, zda může být víra v Boha nedílnou součástí každodenního života, budou v Ostravě mluvit bývalý vyhazovač a vicemistr Německa v kulturistice Kornelius Novak a významný developer a jeden z nejbohatších Čechů Radim Passer. Přesto, že jejich životy jsou zcela odlišné, v něčem jsou si podobné. Životní příběh Radima Passera si budete moci pod názvem Byznys a víra vyslechnout 9. srpna v 19:00 hod. v prostorách restaurace GTH v Nová Karolina Park. Na konci se můžete i těšit na autogramiádu. Přednášky Kornelia Novaka budou probíhat od 20. července do 14. srpna vždy v 19:00 hod.

Duchovní otázky ve 21. století
O tom, jak je možné vnímat náboženství a samotné křesťanství, říkají přednášky Dotkni se nebe, které si pro posluchače připravují studenti. Snaží se hledat odpovědi na otázky, jako například, zda má vůbec smysl věřit ("Existence Boha"), proč je Bible výjimečná ("Svitky od mrtvého moře") nebo jaký význam mají (nejen) pro věřící pravidla ("Nudí vás pravidla?" ). Kompletní seznam a termíny přednášek Dotkni se nebe naleznete na oficiálním webu akce www.dotknisenebe.eu. Přednášky se uskuteční od 20.7. do 14.8.2015 každé pondělí až pátek v 19:00 hod. a konají se souběžně na více místech. Přijďte a staňte se součástí této výjimečné události. Přednášky jsou určeny pro všechny věkové kategorie.

Největší putovní výstava Bible v Ostravě
Od 21. července 2015 se bude v DK AKORD v Ostravě-Zábřehu konat unikátní putovní výstava Biblí pod názvem „Bible včera, dnes a zítra". Návštěvníci mají možnost shlédnout více jak 500 exponátů v bezmála 80 jazycích - češtině, polštině, slovenštině, angličtině, němčině, francouzštině, esperantu, vietnamštině, jazyku Zulu (africký černošský kmen), romštině, hebrejštině, řečtině, ruštině, maďarštině, brazilské portugalštině, arabštině, rumunštině, čínštině, japonštině, jazyku xhosa nebo např. španělštině. K dispozici jsou samozřejmě Bible, zpěvníky, kancionály, modlitební knížky, Bible a biblické příběhy pro děti a mládež, studijní materiály a komentáře, obrázkové Bible, mapy a atlasy.

Ze zajímavých exponátů lze jmenovat nejstarší Bible z roku 1549 a 1556 (Melantrichova Bible), ruční přepis evangelia podle Marka na cigaretový papírek politického vězně Aloise Pernického z roku 1958, kapesní Bible, unikátní komentáře a studijní materiály umožňující snadnější pochopení Bible, jejího významu a jejího poselství vč. prorockých předpovědí, a také audio a video materiály. Návštěvníci si budou mít možnost prohlédnout také svitek Tóry (5 knih Mojžíšových) přímo z Izraele.

Veškeré nové materiály je možné také zakoupit. Součástí výstavy je také soutěž, nabídka studia biblických témat, diskuze a zodpovězení otázek týkajících se Bible a křesťanství.

Slavnostní vernisáž spojená s otevřením se bude konat 21.7.2015 v 17:00 hod. v prostorách DK AKORD Ostrava-Zábřeh. Vstup je volný. 
Další informace o výstavě naleznete na www.vystavabible.cz

Jste srdečně zváni!

Více na www.dotknisenebe.eu

Brožurka: OSTRAVA se v létě DOTKNE NEBE (pdf)

Kontakt:
Mgr. et Mgr. Juraj Turóci
tel. pre ČR: + 420 606 64 55 44
tel. pre SR: + 421 948 526 722
e-mail: juraj.turoci@maranatha.cz